Mobilita pro seniory z U3V TUL

Projekt "Mobilita pro seniory z U3V TUL" je realizován v rámci programu Erasmus + vzdělávání dospělých, Klíčová akce 1 - Projekty krátkodobých mobilit, Výzva 2024.

Zahájení projektu: 1.9.2024

Ukončení projektu: 28.2.2026

Poskatovatel grantu: Národní agentura

Příjemce grantu: Technická univerzita v Liberci, Univerzita třetího věku TUL

Cílová skupina: Studující Univerzity třetího věku TUL

Popis projektu: V rámci projektu se uskuteční 2 pětidenní výjezdy vždy pro 10 studujících U3V TUL s doprovodem organizátora do Jelení Hory. Účastníci mobility absolvují v Polsku na přijímající instituci (Nadace PCKK Foundation) semináře a workshopy, ve kterých bude akcentováno téma související s ekologií. Součástí bude srovnání ekologicky šetrného chování obyvatel Polska a České republiky, které umožní pochopit potřebu zvýšit proekologické myšlení v našem okolí a možnost ovlivňovat jej.Účastníci mobility budou prezentovat svou skupinu a vlastní aktivity ekologicky šetrného chování. Vzdělávací aktivity budou zaměřené na zvýšení ekologického povědomí vedoucího ke změně chování a návyků (úspora energie, tepla a vody, sníženímnožství produkovaného odpadu, ...). Účastníci mobility budou také seznámeni s možnostmi digitálních nástrojů pro propagaci proekologických myšlenek. K přípravě workshopů využijí trenéři z Polska své zkušenosti ze spolupráce s institucemi ve Finsku a Litvě.