23. Španělský jazyk začátečníci A0

Kapacita tohoto kurzu je v současné chvíli naplněna. Nicméně, stále se můžete přihlásit jako náhradník.

Registrace skončila

Probíhá: ZS 2024/2025 | Pondělí: 10:40-12:10, TUL Cena: 1 800,00 Kč (Zvýšená sazba 2 700,00 Kč) (Snížená sazba 1 100,00 Kč)

Cílem kurzu je vybudovat základy schopnosti komunikovat a předávat informace jednoduchým způsobem, plynule a správně. Studenti budou procvičovat základy jazyka v komunikativních aktivitách a cvičeních zaměřených na rozvoj všech jazykových dovedností (porozumění, mluvení, čtení a psaní) na úrovni A1. Témata výuky odpovídají potřebám studentů při základní komunikaci v cizím jazyce. Důraz bude kladen na soustavné opakování a upevňování jazykových prostředků a dovedností. Zvláštní pozornost bude věnována porozumění a mluvení v běžných situacích, tak aby studenti byli schopni aktivně použít procvičované jazykové prostředky od prvního kontaktu se španělštinou.

Aventura Nueva 1 (nakladatelství Klett)

• Garant: doc. Mgr. Miroslav Valeš, Ph.D.
  • Lektor: Mgr. Iva Pazderská
  • Forma vzdělávání: Prezenční
  • Minimální požadované vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení)
  • Místo konání: Liberec, Budova TUL

1. semestr:

1. týden: Lekce 1 – Základní fráze I – seznamování, pozdravy; výslovnost
  2. týden: Lekce 1 – číslovky 0–10; základní fráze – Nerozumím. Můžete to zopakovat apod.
  3. týden: Lekce 1 – sloveso být (ser), osobní zájmena, abeceda
  4. týden: Lekce 1 – země (Odkud jsi?), jazyky (Jakými jazyky mluvíš?)
  5. týden: Lekce 2 – slovní zásoba – běžné předměty, základní potraviny, tázací zájmena Co? Kdo?
  6. týden: Lekce 2 – neosobní tvar hay – vyjadřuje, co se nachází na určitém místě; tázací zájmeno Kolik?
  7. týden: Lekce 2 – slovní zásoba – základní slovesa; záliby – Mám/Nemám rád/a.
  8. týden: Lekce 2 – slovní zásoba – základní přídavná jména; přechylování a množné číslo příd. jm.
  9. týden: Lekce 2 – časování pravidelných sloves
  10. týden: Praktická španělština – v restauraci – jak si objednat, jak zaplatit, základní orientace v jídelním lístku
  11. týden: Lekce 3 – slovní zásoba – slovesa vyjadřující každodenní aktivity; časování zvratných sloves
  12. týden: Lekce 3 – základní španělské předložky, nepravidelná slovesa – jít, chtít, dělat, vědět