15. Francouzský jazyk pro mírně pokročilé A2

Probíhá: ZS 2024/2025 | Úterý: 14:20-15:50, H44 Cena: 1 800,00 Kč (Zvýšená sazba 2 700,00 Kč) (Snížená sazba 1 100,00 Kč)

Studenti budou mít k dispozici učebnici (cca 30 stran), jejíž obsah bude rozdělen do dvanácti dvoustránkových lekcí. Každou lekci proberou během jednoho výukového setkání. V úvodu lekce si poslechnou krátký dialog (komunikace v každodenním životě), vysvětlí si gramatické jevy a slovní zásobu obsažené v dialogu. Naučí se věty, které budou potřebovat v situacích jako např.  při nakupování v obchodě nebo na trhu, při komunikaci na poště, v kavárně, v hotelu nebo na nádraží. V letním semestru se naučíme, jak se objednat u zubaře nebo lékaře, něco si pronajmout, jak získat informace o městské dopravě nebo akcích konaných ve městě, jak vyjádřit nutnost a povinnost, rozumět tomu, co je povoleno a co zakázáno. Dozví se, jak ověřit informaci, jak protestovat, když nejsou spokojeni. Vše si procvičí na zábavných aktivitách. Výuka bude doplněna hrou v komunikačních situacích. V závěrečném testu si studenti budou moci ověřit, co všechno už dokáží ve francouzštině sdělit.

Každý student bude mít k dispozici pracovní sešit, který obdrží na 1. hodině.

• Garant: Mgr. Zuzana Pechová, Ph.D.
  • Lektor: Ing. Marcela Meidingerová
  • Forma vzdělávání: Prezenční
  • Minimální požadované vzdělání: Úplné střední odborné vzdělání s maturitou (bez vyučení)
  • Místo konání: Liberec, Budova H